Cestovní pojištění je produktem, který zná a využívá určitě každý člověk. Minimálně ti, kdo opouští hranice České republiky, ať už kvůli pracovní cestě či rodinné dovolené. Většina lidí je zvyklá, že si tento druh pojistky vyřídí buď online před odjezdem nebo na pobočce některé z pojišťovacích společností. K cestovnímu pojištění se však můžete dostat i jinými způsoby. A to například tehdy, když využíváte kreditní nebo debetní kartu. Pojištění na cesty v zahraničí totiž může být doplňkovou službou tohoto bankovního produktu. A právě cestovní pojištění ke kartám bude hlavním tématem tohoto článku.

Charakter cestovního pojištění ke kartě

Na počátku všeho je samozřejmě třeba zmínit hlavní rozdíly mezi klasickým cestovním pojištěním a tím, jež je součástí kreditní a debetní karty. To druhé se totiž tváří na první pohled jako celoroční pojištění. To znamená, že ať už vycestujete během roku kdykoliv, budete stále pojištěni a nemusíte řešit každé pojištění zvlášť. Pozor si dejte pouze na omezenou délku jednoho výjezdu, která bývá do devadesáti dnů.To samé se u debetních a kreditních karet týká také místa působnosti. Obvykle není nutné řešit to, zda vyrážíte na území Evropy nebo do zbytku světa. Cestovní pojištění ke kartám má celoroční pokrytí. Ke dvěma největším odlišnost se bezpochyby pojí i řada dalších věcí hovořících ve prospěch pojištění ke kartám.

  • Připojištění úrazu
  • Pojištění odpovědnosti
  • Pojištění zavazadel
  • Právní ochrana
  • Pojištění storna a jiné

Pokud budete vlastnit prémiové a VIP karty, nebude se cestovní pojištění vztahovat pouze na vás samotné, ale i na ostatní rodinné příslušníky. I to může být výhodou při cestě do zahraničí, kdy odpadá řada starostí se zajištěním potřebného pojištění.

Má cestovní pojištění ke kartám nějaké nevýhody?

Při podrobnějším prozkoumání každopádně narazíte na jisté odlišnosti od klasického cestovního pojištění. Ona velká výhoda v jednoduchosti a přehlednosti se může rázem stát nevýhodou. Určitě počítejte s menšími limity plnění, a to ve všech ohledech. Například pro léčebné výlohy to bývá obvykle kolem jednoho až tří milionů korun. A to nemusí vyhovovat každému. Cestovní pojištění ke kreditním a debetním kartám je také spojeno s omezenou variabilitou. Rozhodně si jej nemůžete nastavovat samovolně, jako u tradičního modelu pojištění. Velice často si však můžete vybrat z některého z předpřipravených balíčků. A to může být pro někoho trochu svazující.

Cena cestovního pojištění

Cestovní pojištění k debetním a kreditním kartám je mnohdy spojeno s jistými finančními náklady podle toho, co všechno pojistka kryje. Někdy se nemusíte spokojit jen se základním krytím, ale například s tím sportovním vhodným pro pohybové aktivity. Jde o měsíční poplatky, jejichž výši vám nyní přinášíme od nejznámějších bankovních společností.

Equa Bank
pro jednotlivce od 49 Kč měsíčně, pro rodinu od 69 Kč měsíčně
Fio banka
od 25 Kč do 75 Kč měsíčně
Hello bank!
od 35 Kč do 75 Kč měsíčně
Komerční banka
od 20 Kč měsíčně
Creditas
od 85 Kč měsíčně
Česká spořitelna
pro jednotlivce od 35 Kč měsíčně, pro rodinu od 55 Kč měsíčně
ČSOB
pro jednotlivce od 500 Kč ročně, pro rodinu od 1 200 Kč ročně
mBank
pro jednotlivce od 35 Kč měsíčně, pro rodinu od 60 Kč měsíčně
Raiffeisenbank
od 89 Kč měsíčně
Sberbank
od 49 Kč do 79 Kč měsíčně
UniCredit Bank
od 25 Kč měsíčně

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…